Alior bank – sieć znanych placówek bankowych. Czy warto powierzyć jej swoje pieniądze?

alior bankAlior Bank to polski bank, który podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Ma w swojej ofercie usługi finansowe dla klientów indywidualnych, jak również dla przedsiębiorstw.  Bank jest członkiem Związkiem Banków Polskich i współpracuje Biura Informacji Kredytowej. Instytucja rozpoczęła swoja działalność w listopadzie 2008 roku. Bank został założony przez Grupę Carlo Tassara, która postała w 1938 roku we Włoszech. Jest to spółka finansowa. Ale prowadzi  działalność także  w metalurgii i energetyce. Posiada udziały w największych instytucjach finansowych znajdujących się we Włoszech. Reprezentantką grupy w Polsce jest Helene Zaleski, która jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej Alior Banku.

Bank posiada milion klientów obsługiwanych przez 3 700 pracowników. Depozyt zaś wynosi 13,5 miliarda złotych ,a kredyty 10, 3 miliardów złotych. Dla klientów indywidualnych bank ma w swojej ofercie: konta osobiste ( z programem Lotos Nawigator, zakupowe i walutowe), konta oszczędnościowe( „KANTOR” i emerytalno-oszczędnościowe), lokaty( standardowe, walutową z kapitalizacją dzienną, „ Razem Zyskujesz”), kredyty i pożyczki( Megahipoteka, kredyt na samochód, czy konsolidacyjny), karty kredytowe oraz ubezpieczenia. Natomiast firmy mogą skorzystać z lokat, kart kredytowych, kredytów na inwestycje, samochód, nowe technologie.

Ponadto w propozycji dla osób prowadzących działalność  znajdują się także 3 rodzaje rachunków. Pierwszym z nich jest rachunek zarabiający, którym jeżeli klient ma średnie saldo w wysokości 30 000 zł otrzymuje premie o wartości 100 zł co miesiąc. Ponadto firma może otworzyć także rachunek efektywny i rachunek wspólnota. Bank posiada oddział w każdym większym mieście.

Alior Bank - opinie klientów:

 1. Założyłem konto blisko pół roku temu i jak do tej pory jestem względnie zadowolony. Żadnych wtop, obsługa w banku wyjątkowo miła co jest zdecydowanie na plus. jeden z bardziej innowacyjnych banków moim zdaniem (może dlatego, że jeszcze stosunkowo młody a może raczej jeden z młodszych dostępnych na rynku).

  Odpowiedz
 2. Ja klientem Aliora jestem od dłuższego czasu. Na początku było to konto osobiste. Później nie doszła do tego jeszcze lokata długoterminowa. Sam bank oceniam raczej pozytywnie głównie ze względu na dość innowacyjne rozwiązania w placówkach banku oraz jak zawsze miłą i pomocną obsługę. W przyszłości zamierzam wziąć kredyt na mieszkanie i myślę, że moim wyborem jeśli nic się nie zmieni będzie również Alior Bank.

  Odpowiedz
 3. najwiekszym plusem tego banku jest moim zdaniem elastycznosc i obsługa w placówkach, natomiast minusem koszty prowadzenia konta (przynajmniej u mnie)

  Odpowiedz
 4. mój drugi bank. Mam u nich konto prywatne i nie mogę narzekać. Konto mogłoby być odrobinę tańsze, jednak w ostatecznym rozrachunku opłaca się

  Odpowiedz
 5. Mam tam konto osobiste od dwóch lat i nie narzekam. Planuje załozyć tam konto firmowe i zobaczymy jak w tej kwestii sie bank spisze. A w ogóle mogłby ktos sie wypowiedziec kto ma tam konto firmowe?

  Odpowiedz
 6. do Paweł: ja mam konto firmowe i nie narzekam. Mila i pomocna obsluga. nie ma żadnych problemow.

  Odpowiedz
 7. mam w aliorze konto od ponad roku no i jest w porządku. Ostatnio zablokowali mi karte z mojej winy. Jej odblokowanie strasznie długo trwało. Z jednej strony to dobrze ze dbają o bezpieczenstwo ale z drugiej te wszystkie procedury są męczące

  Odpowiedz
 8. mam u nich konto firmowe. Ostatnio tez przenioslam osobiste do nich. Jestem zadowolona. Obsługa pomocna, dbają o bezpieczenstwo takze jest w porzadku

  Odpowiedz
 9. ile Was kosztuje utrzymanie konta firmowego? Zastanawiam sie miedzy aliorem i mbankiem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz