Centrum Ochrony Dłużnika – warto skorzystać?

Strona cod.org.pl
Strona cod.org.pl

Centrum Ochrony Dłużnika świadczy usługi związane z oddłużeniem oraz czyszczeniem BIK i BR. Firma swoje usługi do osób, które mają problemy ze spłatą zaciągniętego zadłużenia, a nie mogą wziąć kolejnego kredytu. Spółka pomaga zarówno w przypadku zobowiązań wobec banku, jak i instytucji oraz innych wierzycieli.

Firma swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku. Siedziba spółki znajduje się w Krakowie. Ponadto COD ma oddziały na terenie całej Polski. Osoby, które chcą skorzystać z usług przedsiębiorstw powinni najpierw skontaktować się z doradcą firmy.

Można to zrobić udając się do biura, dzwoniąc na podany na stronie numer lub wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. Następnie doradca informuje, jakie potrzebne im są dokumenty to zorientowania się w sytuacji dłużnika.

Po analizie dokumentacji doradca proponuje możliwe rozwiązania. W przypadku oddłużenia doradca wybiera spośród trzech opcji. Pierwsza opcja to próba negocjacji z bankiem, wierzycielami lub innymi instytucjami finansowymi, w których dłużnik zaciągnął zobowiązanie.

Druga opcja to restrukturyzacja kredytów, a trzecia to antywindykacja. W momencie, gdy dłużnik podpisze umowę z COD, automatycznie staje się przedstawicielem w kontaktach z dłużnikiem. Oprócz oddłużenia firma oferuje również czyszczenie rejestrów BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i BR. W ramach tej usługi COD zapewnia usunięcie negatywnej historii w BIK oraz możliwość wzięcia kredytu.