Idea Bank – czy założenie konta opłaci się?

Strona ideabank.pl
Strona ideabank.pl

Idea Bank jest bankiem, który swoje usługi kieruje głównie do jednoosobowych, małych i średnich przedsiębiorstw. Bank należy do spółki akcyjnej Idea Bank, która swoją siedzibę ma w Warszawie. Idea bank działa w różnych regionach Polski.

W sumie ma ponad trzydzieści oddziałów w różnych miastach. Firma swoją działalność prowadzi w Polsce od dwunastu lat. Najpierw bank działał pod nazwą Polbank S.A., następnie Opel Bank, później GMAC Bank Polska, a od dwóch lat instytucja działa pod nazwą Idea Bank.

Bank należy do Grupy Kapitałowej Getin Noble Bank. Prezesem Idea Bank jest Jarosław Augustyniak. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą bank ma swojej ofercie konta, lokaty, karty kredytowe oraz kredyty.

W ofercie jest siedem typów kont: konto Firma To Zysk (konto firmowe połączone z kontem oszczędnościowym), konto Firma To Ja (połączone konto firmowe z osobistym), konto Oszczędnościowe Biznes, Konto z Tabletem (konto firmowe wraz z usługą księgowa i tabletem za złotówkę), Konto z Premią ( konto z premią 1000 złotych), Konto z Debetem (debet do 20 000 złotych) oraz konto Firma i Księgowość.

Przypadku lokat oferowanych dla osób prowadzących działalność gospodarczą dostępne są: Lokata Przedsiębiorcza 8%, Lokata Przedsiębiorcza Biznes ( oprocentowanie 5%), Lokata Ping-Pong Biznes (oprocentowanie 6, 5%). Natomiast dla przedsiębiorstw Idea Bank ma w swojej ofercie konto Idealna Firma, konto Firma To Zysk (oprocentowanie od 2, 5 do 5%), konto Oszczędnościowe Biznes oraz lokaty: Lokata Overnight oraz Lokata Przedsiębiorcza Biznes.