RWE – czy to się naprawdę opłaca?

Strona RWE Polska
Strona RWE Polska

RWE Polska jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność na rynku energetycznym, które zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej oraz gazu. Jest to spółka akcyjna, a jej siedziba znajduje się w Warszawie.

Na początku spółka działała pod nazwą RWE Stoen S.A., która powstała na skutek zakupu większości udziałów przedsiębiorstwa STOEN przez Grupę RWE. Jest to niemiecka grupa. W 2002 roku marka przejęła całość udziałów firmy za sumę 1,5 miliarda złotych.

Pięć lat później zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na RWE Stoen. Po kolejnych dwóch latach z przedsiębiorstwa wyodrębniono trzy spółki. Pierwsza to RWE Stoen, druga to RWE Stoen Operator, a trzecia o nazwie RWE Stoen Contracting. Od pięciu lat przedsiębiorstwo funkcjonuje pod nazwą RWE Polska S.A.

Przedsiębiorstwo jest jedną z największych firm, które świadczą usługi energetyczne na rynku europejskim min. w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Spółka zatrudnia ponad 70 tysięcy pracowników, a usługi świadczy kilkunastu milionom klientom.

Obecnie w skład grupy wchodzi: RWE Polska, RWE Renewables Polska, RWE Polska Contracting, Elektrociepłownia Będzin oraz RWE Dea Polska. W 2011 roku sprzedaż energii RWE Polska była równa 6 354 GWh. Zaś przychody przedsiębiorstwa wyniosły prawie trzy miony złotych. Osoby, które chcą skorzystać z usług firmy mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a konsultanci oddzwonią z ofertą.

RWE - opinie użytkowników:

 1. brał już to ktoś? Wygląda obiecująco

  Odpowiedz
 2. a dalej sie w 2014 opyla to kupic???

  Odpowiedz
 3. generalnie dostałem od nich niedawno oferte i chyba się zdecyduje, ogrzewam mieszkanie prądem i naprawdę z kalkulacji oszczędzam co miesiąc kilkanaście złotych, wiecie może jak z jakością usług?

  Odpowiedz
 4. Prąd płynie, umowa podpisana, cena wydaje mi się atrakcyjna wiec mysle ze firma godna polecenia.

  Odpowiedz
 5. największy minus jest taki, ze mogliby popracować nad uproszczeniem rachunkow, no ni cholery nie kumam co tam jest napisane, ale na pewno widze, ze co miesiąc za prad place trochę mniej, a zuzwam tak jak do tej pory

  Odpowiedz
 6. doszedłem do wniosku ze jak się mało zużywa pradu to nie do koncas ie to oplaca, ale znajoma ogrzewa chate pradem i chwali sobie ze przez rwe mniej placi, wiec mysle ze tutaj tkwi sila tej firmy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz