Citi Handlowy – czy warto dać mu szansę?

Strona banku Citi Handlowy
Strona banku Citi Handlowy

[kkstarratings]Bank Citi Handlowy na rynku istnieje od ponad 140 lat. Bank powstał w Warszawie pod nazwą Bank Handlowy. Był to największy bank w tamtych czasach. W 1997 roku bank został sprywatyzowany. Trzy lata później bank przejął Citigroup (spółka działa w 100 krajach i posiada 200 milionów klientów), a rok później przyjął nazwę CitiBank Handlowy na skutek połączenia banku Handlowego z Citibankiem. Od dwóch lat bank działa pod swoją obecną nazwą.

Obecnie siedziba banku znajduje się w Warszawie. Bank ma również swoje oddziały na terenie całej Polski. Bank ma w swojej ofercie różne produkty finansowe oraz produkty oferowane przez Domu Maklerskiego Banku Handlowego przez Handlowy Leasing. Grupą docelową banku są zarówno osoby indywidualne, małe firmy, jak potężniejsze przedsiębiorstwa.

Klient indywidualny może skorzystać z takich produktów jak: konta osobiste (CitiOne, Citigold, CitiKonto Direct oraz Citikonto), karty kredytowe (Siver, Gold, Platinum, LOT, Citibank Plus, Motokarta i inne), konta oszczędnościowe, lokaty (progresywne, terminowe, T-lokata), kredyty (pożyczka gotówkowa, konsolidacyjna, hipoteczna oraz kredyt gotówkowy), funduszy inwestycyjnych (lokalne i zagraniczne), produkty strukturyzowane (Inwestycje Dwuwalutowe oraz Certyfikaty Depozytowe).

Dla przedsiębiorstw bank ma w ofercie rachunki (bieżący, powierniczy, zastrzeżony), karty płatnicze (obciążeniowa, gwarantowana, debetowe, przedpłacone), faktoring (klasyczny, odwrócony, właściwy, obsługowy), kredyty ( w rachunku bieżącym, płatnicze). Więcej informacji o danych produktach można znaleźć na oficjalnej stronie banku.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2.5]

Citi Handlowy - opinie użytkowników:

 1. Odradzam ten Bank. Od roku wraz z małżonką, teściami oraz moim rodzeństwem mamy karty kredytowe tego banku. Od kilku miesięcy mamy problemy z dostępem do konta przez internet poza tym chcąc wyjaśnić problem z hasłem na infolinii pan Doradca wychwycił w rozmowie że nie mam karty przy sobie i…. zablokował mi konto! Normalnie jaja. Zapytałem go czy kartę na basenie też nosi ze sobą jak pływa. Odpowiedział że tak! Pozdrawiam tego Pana a wszystkim chcącym nie mieć problemu z bankiem ODRADZAM CITI!

  1. Nie masz karty?
   1) w ogóle jesteś właścicielem tego konta?
   2) zgubiłeś kartę?
   W każdym przypadku najlepiej zablokować konto.

 2. We wrześniu 2018 roku została zawarta umowa kredytu w powyższej instytucji. Dzisiaj (kwiecień 2019) miałem telefony z Citi Banku. Dostałem 4 telefony z uwagi na to, że płatność raty opóźniła się o jeden dzień. Płatność opóźniła się o jeden dzień. Pani w trakcie rozmowy poinformowała mnie o wpisaniu do KRD oraz o tym, że jeśli płatność zostanie zaksięgowana w dniu dzisiejszym, to zostanę z KRD usunięty w ciągu 30 dni. W trakcie rozmowy musiałem zapoznać się z przepisami dotyczącymi RODO – wysłuchać około 20minutowego komunikatu. Cała rozmowa trwała 23 minuty i 46 sekund. Nie mogę w trakcie pracy prowadzić żadnych rozmów prywatnych, a tak długa rozmowa prawdopodobnie skutkowałaby kara finansową. Rozumiem, że zwlekałem ze spłatą o dobę ale czy to jest powód, żeby dzwonić w godzinach pracy co dwie godziny i bezpodstawnie grozić KRD?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *