oc

Na co warto zwracać uwagę w przypadku wyboru ubezpieczenia OC samochodu?

Bartek napisał do nas ostatnio e-maila  w sprawie wyboru ubezpieczyciela OC. Stwierdził (z czym musimy się zgodzić), że na rynku jest tak dużo ubezpieczycieli, a ich oferty są do siebie tak bardzo podobne, ze nie sposób zdecydować się na jakiegokolwiek z nich. Odpowiadając na pytanie zadane przez Bartka warto według nas zwracać uwagę na cenę ubezpieczenia (to naturalne), jego warunki oraz możliwości rozłożenia spłaty w ratach (jeśli to konieczne). Często zdarza się bowiem, że dana osoba nie ma lub też nie chce poświęcić kilkuset złotych na roczne ubezpieczenia, tylko rozłożyć spłatę w kilku ratach. W celu wybrania możliwie najtańszej oferty warto skorzystać ze stron internetowych wyświetlających aktualne porównania ofert ubezpieczycieli.

najlepszą poradą jaką możemy w tym momencie dać jest to, żebyś / żebyście Drodzy czytelnicy popytali się znajomych z oferty którego z ubezpieczycieli korzystają oraz czy są z niego zadowoleni. Warto spytać się takich osób, które miały stłuczkę lub inny incydent w którym interweniować musiał ubezpieczyciel. opinie na wszelkiego rodzaju forach oraz panelach dyskusyjnych również będą swego rodzaju drogowskazem.

A może czytelnicy tej strony podpowiedzą zaufaną oraz rzetelną firmę ubezpieczeniową?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Wasze komentarze:

  1. Najlepiej popytać się po znajomych a nie liczyć na złudne zapewnienia ubezpieczycieli

  2. no własnie ja ostatnio przegladałem oferty firm ubezpieczeniowych i faktycznie sa bardzo podobne. Jakie wy macie?

  3. Warto pamiętać, że znajomi też przecież musieli zapytać ubezpieczycieli, albo swoich znajomych, którzy pytali ubezpieczycieli. Czy pytać warto? Tak. Ale i znajomych i ubezpieczycieli. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym ze stałą sumą zdefiniowaną ustawowo, ponadto nie chroni nas tylko ofiary wypadku z naszym udziałem – z punktu widzenia nakłady/korzyści – OC powinno być jak najtańsze. AC to zupełnie inna dyskusja i tu rzeczywiście ubezpieczyciel odgrywa znaczącą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *