Kokos.pl – społecznościowe pożyczki przez Internet. Czy warto spróbować?

kokospl[kkstarratings]Kokos.pl jest pierwszym w Polsce serwisem społecznościowym, który wdrożył ideę Social Lending. Schemat działania takich serwisów polega na wzajemnym pożyczaniu pieniędzy bez udziału instytucji finansowych.

Pomysł na powstanie tego typu serwisu internetowego zrodził się w głowie autorów już w 200 5 roku. Myśl przeszła w czyn, w 2007, kiedy to rozpoczęto prace zmierzające do ukończenia serwisu. W późniejszym czasie patronat nad serwisem objęła firma Blue Media, która znana jest na rynkach finansowych między innymi ze świadczenia usług doładowań pre-paid oraz systemów płatności dla banków.

Obecnie serwis może pochwalić się użytkownikami w ilości blisko 190 tysięcy oraz ponad 35 000 zakończonych aukcji. Za pomocą serwisu udzielono już pożyczek na kwotę ponad 67 mln złotych (liczba ta ciągle rośnie).

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Kokos.pl - opinie użytkowników:

  1. używam serwisu praktycznie od samego początku (w charakterze pożyczkodawcy) i zarobiłem od tego czasu całkiem sporo pieniędzy. Fajna i innowacyjna inicjatywa zarówno dla pożyczających, jak i dla biorących pożyczki. W zasadzie nie można się do niczego przyczepić.

  2. Fajna inicjatywa. Pożyczyłem tam co prawda niewielką ilość kasy ale mogę powiedzieć, ze w moim przypadku jak i podejrzewam, ze w przypadku wielu innych osób całość transakcji przebiegła bez problemowo. Serwis ma już kilka ładnych lat a wciąż korzysta z niego cała masa ludzi włączając w to mnie. Mogę polecić.

  3. uzywam (jako pozyczkodawca) i jak dotad dorobiłem sobie troche pieniedzy do pensji takze moge polecic

  4. Pozyczałam w ten sposob dwa razy.wszsytko odbyło sie bez problemowo. Moge polecic.

  5. Za pierwszym razem wszystko było sprawnie. za drugim wszystko sie rozstarmosiło w czasie poza tym jest porządku

  6. a ile tak srednio czeka sie na otrzymanie gotówki? i co w momencie jak nie dam rady jej splacic w terminie?

Oficjalna strona Kokos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.