Kokos.pl – społecznościowe pożyczki przez Internet. Czy warto spróbować?

kokospl

Kokos.pl jest pierwszym w Polsce serwisem społecznościowym, który wdrożył ideę Social Lending. Schemat działania takich serwisów polega na wzajemnym pożyczaniu pieniędzy bez udziału instytucji finansowych.

Pomysł na powstanie tego typu serwisu internetowego zrodził się w głowie autorów już w 200 5 roku. Myśl przeszła w czyn, w 2007, kiedy to rozpoczęto prace zmierzające do ukończenia serwisu. W późniejszym czasie patronat nad serwisem objęła firma Blue Media, która znana jest na rynkach finansowych między innymi ze świadczenia usług doładowań pre-paid oraz systemów płatności dla banków.

Obecnie serwis może pochwalić się użytkownikami w ilości blisko 190 tysięcy oraz ponad 35 000 zakończonych aukcji. Za pomocą serwisu udzielono już pożyczek na kwotę ponad 67 mln złotych (liczba ta ciągle rośnie).

Kokos.pl - opinie użytkowników:

 1. używam serwisu praktycznie od samego początku (w charakterze pożyczkodawcy) i zarobiłem od tego czasu całkiem sporo pieniędzy. Fajna i innowacyjna inicjatywa zarówno dla pożyczających, jak i dla biorących pożyczki. W zasadzie nie można się do niczego przyczepić.

  Odpowiedz
 2. Fajna inicjatywa. Pożyczyłem tam co prawda niewielką ilość kasy ale mogę powiedzieć, ze w moim przypadku jak i podejrzewam, ze w przypadku wielu innych osób całość transakcji przebiegła bez problemowo. Serwis ma już kilka ładnych lat a wciąż korzysta z niego cała masa ludzi włączając w to mnie. Mogę polecić.

  Odpowiedz
 3. uzywam (jako pozyczkodawca) i jak dotad dorobiłem sobie troche pieniedzy do pensji takze moge polecic

  Odpowiedz
 4. Pozyczałam w ten sposob dwa razy.wszsytko odbyło sie bez problemowo. Moge polecic.

  Odpowiedz
 5. Za pierwszym razem wszystko było sprawnie. za drugim wszystko sie rozstarmosiło w czasie poza tym jest porządku

  Odpowiedz
 6. a ile tak srednio czeka sie na otrzymanie gotówki? i co w momencie jak nie dam rady jej splacic w terminie?

  Odpowiedz

Oficjalna strona Kokos.pl

Dodaj komentarz