mBank – pierwszy wirtualny bank w Polsce. Czy warto założyć konto?

mbank

mBank jest największym bankiem wirtualnym w Polsce. Instytucja powstała w listopadzie w 2000 roku w  Łodzi i tam też znajduje się siedziba. Wchodzi w skład BRE Banku S.A., który prowadzi działalność od 1986 roku. W 2001 roku mBank posiada miliard depozytów. Rok później  liczba klientów wynosi 150 tysięcy. W 2004 roku bank swoją ofertę poszerza o kredyt gotówkowy, następnie usługę maklerską Makler. W 2006 roku bank wprowadza na rynek swoją sieć komórkową i usługę oferującą ubezpieczenia komunikacyjne różnych firm.

Następnie w ofercie firmy pojawia się karta chipowa, lokaty strukturyzowane, możliwość wpłacania gotówki w niektórych supermarketach oraz kredyt na telefon, którego formalności załatwia się w trakcie rozmowy telefonicznej. W 2007 roku mBank rozpoczął działalność na Słowacji i Czechach. Na stronie internetowej możemy znaleźć dane statystyczne, które pokazują, że 400 tysięcy klientów dziennie korzysta z systemu transakcyjnego, 30 klientów przybywa w banku w ciągu godziny, a strona internetowa ma w ciągu miesiąca 18, 5 miliona rejestracji.

mBank swoją ofertę kieruje zarówno dla klientów indywidualnych, jak również firm. Klienci indywidualni mogą założyć konto osobiste mając do wyboru 4 warianty: ekonto z Internetem w Play, internetowe konto osobiste, konto dla osób w wieku od 18 do 26 lat i konto dla młodzieży w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Ponadto w ofercie banku znajdują się: konta oszczędnościowe, walutowe, lokaty, kredyty, czy też ubezpieczenia.  Klient może korzystać z 4 800 bankomatów. Ponadto bank uruchomił usługę w ramach, której za opłatę 5 złotych miesięcznie klient może korzystać z dowolnego bankomatu.

mBank - opinie klientów:

 1. Mam tam konto od prawie 3 lat i dalej służy mi bezproblemowo. Co prawda nie brałem żadnych kredytów, żeby można było bank ocenić z większej perspektywy, ale moje konto osobiste i firmowe spisuje się na codzień, no i oczywiście niskie koszty prowadzenia ze względu na wirtualny charakter. Bezpłatne wpłatomaty i bankomaty są dodatkowym udogodnieniem.

  Odpowiedz
 2. Miałem tam konto jako student jeszcze w czasach kiedy na rynku królowało Interligo i właśnie internetowe konto w mbanku. Od tego czasu wiele jak widzę z podstawowych zalet tego banku nie zmieniło się natomiast jego główny konkurent podupadł trochę na sile tak mi się wydaje. Wciąż najbardziej cenię sobie niskie koszty prowadzenia konta, opcję darmowej wypłaty ze wszystkich bankomatów oraz sieć bezpłatnych wpłatomatów. Ogólnie rzecz biorąc mogę go polecić.

  Odpowiedz
 3. moj pierwszy wybor. zalozylem konto jeszcze jako dzieciak (13 lat) i mam do dzisiaj (23 lata). nie płace im nic za konto osobiste a teraz dodatkowo za jakies grosze amm wypłaty z wszystkich bankomatow za darmo. rewelka

  Odpowiedz
 4. mój pierwszy wybór z czasów kiedy byłem jeszcze niepełnoletni. chociaż wiele się od tego czasu zmieniło, to mogę powiedzieć, że dalej jestem z banku zadowolony

  Odpowiedz
 5. konto na plus.Zwłaszcza za niskie koszty prowadzenia. To moje pierwsze konto i nie planuje zmiany. polecam.

  Odpowiedz
 6. mam u nich konto od dwóch lat.jak na razie jestem zadowolona.Szkoda tylko ze wszystkie dokumenty trzeba składac w punkcie obsługi klienta i dopiero oni wysyłają do centrali a nie załatwiają na miejscu

  Odpowiedz
 7. a co sądzicie o koncie firmowym? Ma ktos w mBanku?

  Odpowiedz
 8. Hubert ja mam konto firmowe w mbanku od niedawna. Jak na razie jestem zadowolony. Opłaty nie są za wysokie. Ogólnie jestem zadowolony

  Odpowiedz
  • Czy warto według was otwierać sobie takie zwykłe konto w mbanku? Co sądzicie o tym banku bo jak sobie poczytałem opinie to ludzie bardzo różnie się wypowiadają i sam nie wiem co o tym myśleć.

   Odpowiedz
 9. Ja od lat korzystam z mbanku i ci co się źle wypowiadają to głownie posiadacze kart kredytowych i ogólnie kredytów w tym banku. Kiedyś bank był trochę tanszy, a teraz pojawiają się coraz to nowe opłaty, ale co do zwykłe konta osobistego to mogę ci polecić bo naprawdę za nic się nie płaci. Dla mnie jest ok.

  Odpowiedz
  • Płaci się tylko za kartę do konta, ale to 2zł miesięcznie i opłaty nie ma jak zrobisz kartą zakupy na minimum 100zł, wiec niski limit. Masz dostęp do konta przez neta i smartfona, wiec spoko.

   Odpowiedz
   • Ten mbank to chyba jakieś oszustwo bo mam karte kredytowa ponad rok i teraz patrze ze dobrze ponad 50złzniknęło mi z konta…Co myślicie o tym bo jak dla mnie to mnie normalnie okradli?

    Odpowiedz
 10. Ten mbank to chyba jakieś oszustwo bo mam karte kredytowa ponad rok i teraz patrze ze dobrze ponad 50złzniknęło mi z konta…Co myślicie o tym bo jak dla mnie to mnie normalnie okradli?

  Odpowiedz
 11. Pierwszy raz masz kolego karte kredytową czy jak? Czytaj regulamin, w każdym banku masz roczną opłatę za kartę kredytową, zazwyczaj między 50zł, a 100zł. Czasem ta opłata nie jest pobierają jak roczny obrót kasy na karaie będzie odpowiedni. Nie oszukali cie tylko zabrali opłate za karte…

  Odpowiedz
 12. A czy się opłaca według was karta kredytowa u nich? Komentarze o mbanku są niezłe i oprocentowanie też mi się podoba.

  Odpowiedz
 13. Według mnie tak, oprocentowanie jest w miarę OK, a do tego opłata za kartę nie jest z kosmosu.

  Odpowiedz
 14. Dla mnie dużym plusem w ich kartach jest to, ze można rozłożyć na raty i nisze oporocentowanie wtedy. Minus to jednak dla mnie za wysoka opłata za karte, ale idzie do przeżyć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz